Edugain Q&A

Algebra


 

The cost of 2kg of apples and 1kg of grapes on a day was found to be $160.After a month, the cost of 4kg of apples and 2kg of apples is $300. Represent the situation algebraically 

This message is waiting for moderation
This message is waiting for moderation
This message is waiting for moderation

Respond to this discussion

You need to login to write a comment
Back to top